İmplant Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

İmplant işlemi yaptırmak isteyen pek çok kişi, yaşamları boyunca faydalanabilecekleri bu işlem ilgili öncelikle çeşitli medikal makaleler okumayı tercih ediyorlar. Aslında bunu yapmak oldukça yararlı. Çünkü bu süreç içerisinde sayede kendinizi doktora emanet etmek yerine, implant süreci ve implantta kullanılan malzemeler ile ilgili bilgi sahibi olmanız daha güvenli olacaktır. İmplant malzemeleri üreten pek çok marka bulunmaktadır. Bu markalar arasından bir tanesini seçerek, implant işlemlerinizin bu markanın ürünleri ile gerçekleştirilmesini talep etme şansınız bulunmaktadır. Bundan dolayı implant markalarını detaylı olarak tanımanız gerekiyor. İnternet sitemizdeki makalelerin bazılarında farklı implant markaları için detaylı bilgi verdik. Dilerseniz bunları inceleyebilirsiniz. İmplant markaları arasında seçim yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği, bugünkü makalemizin konusu. Makalemizin devamını inceleyerek implant seçerken nelere dikkat etmeli sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

implant markası seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler

İmplant Markası Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

İmplant markaları arasından bir tanesini seçerken, markaların geçmişleri ve kullanım hacimleri ile ilgili bazı detaylara dikkat etmeniz, daha yararlı bir markayı tercih etmenizi sağlayabilir. İşte implant seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları:

  1. İmplant markası tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey, markanın bilinirliğidir. Yeni kurulmuş ve dental alanda henüz kendini kanıtlamamış bir markayı tercih ederseniz, iyi ya da kötü sonuçlar almanız muhtemel olacaktır. Bu durumda kendi sağlığınızı tehlike altına sokmuş olacaksınız. Bundan dolayı uzun yıllardır hem yurtdışında hem de Türkiye’de kullanılan, kendini kanıtlamış ve farklı diş hekimleri tarafından tavsiye edilen bir markayı kullanmanızı tavsiye ederiz.
  2. İmplant markası seçerken mutlaka diş hekiminiz ile iletişim halinde olun. Diş hekiminiz bu sektörün içerisinde olduğu için zaten bu alanda en başarılı olan markaları ve hangi markanın hangi açıdan rakiplerini geride bıraktığını biliyordur. Aldığınız bilgiler doğrultusunda elinizdeki alternatifler arasından bir seçim yapmanız doğru olacaktır.
  3. Implant seçimi yaparken, implantlarla ilgili garanti sertifikasının verilip verilmediğini araştırmak önemlidir. İşlem sonrasında doktorunuzdan implant malzemesinin garanti sertifikasını istemek çok önemlidir. Yaşayacağınız herhangi bir problemde, bu sertifika sayesinde maddi ve manevi tazminat davası markaya açılabilir. Bundan dolayı bunu doktorunuzdan istemek çok önemli.
  4. İmplant seçimi yaparken, markanın hangi ülkeden dağıtım yaptığı tek başına  belirleyici olmamaktadır. Örneğin Almanya bu konuda kendini geliştirmiş bir ülke olduğundan dolayı, pek çok marka Almanya’da üretilmeyen ürünlerin yalnızca paketlemesini Almanya’da gerçekleştirerek piyasaya sunmaktadır. Almanya dağıtımı ibaresini gören kişiler ise sadece bu ibareden dolayı bu markaları tercih etmektedir. Ne var ki, bu markalar genellikle düşük kalitede olabilmektedirler.
  5. Marka araştırması yaparken markanın ar ge çalışmalarını ve markanın genel olarak bilimsel çalışmalara verdiği desteği araştırın. Bu konudaki bulgularınız size markanın ne kadar prestijli olduğuna dair önemli bilgiler verir. Bilimsel araştırmalar için ödenek ayıran markalar genellikle daha yüksek kalitede ürün üretmeye ve sektörde belli bir noktaya gelmeye çalışan markalardır. Bundan dolayı böyle markaları tercih etmek uzun süreç içerisinde implant tedavisinden memnun olmanızı sağlayacaktır.
  6. Implant markaları fiyatları karşılaştırması yaparken, sadece fiyatlara değil, markanın kalitesine önem gösterin. Unutmayın, bu işlemi hayatınızda bir defa yaptıracaksınız. Kısacası bu malzemelerin kalitesiz olması, iki kat masrafa girmenize sebep olabilir. Bundan dolayı ilk aşamada kalite açısından markaları eledikten sonra fiyat karşılaştırması yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha iyi sonuçlara ulaşacağınızı düşünüyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.