Fransa Implant Diş

Implant diş, günümüzde diş kaybı yaşayan hastaların en çok tercih ettikleri diş tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Yapay diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi ile ortaya çıkan tedavi, oldukça uzun ömürlü diş tedavi türlerinden bir tanesidir. İmplant diş tedavisi, ömür boyunca kullanılabilecek implant diş sağlamaktadır. İmplant diş tedavisinde en çok kullanılan implant diş tedavisi markaları genel olarak Alman markaları, İsveç markaları ve Fransız markaları olmaktadır. Bundan dolayı implant diş markaları hakkında araştırma yaparken bu ülkelerin markaları ile karşılaşma ihtimaliniz gerçekten çok yüksek. Fransa implant diş uygulaması alanında kendini geliştirmiş olan ülkelerden bir tanesidir. Türkiye’deki farklı klinikleri implant diş tedavisi hizmeti araştırmak için araştıran pek çok kişi, aslında bu kliniklerde kullanılan implant malzemelerinin markalarını da araştırmaktadırlar. Dileyen hastalar, anlaşma yaptıkları kliniklerden spesifik bir markayı kullanmasını isteyebilirler. Koşullar uygun olduğu sürece diş hekimi bu isteği geri çevirmeyecektir.

Fransa implant diş uygulaması alanında üretim yapan çok sayıda markaya sahiptir. Fransa’da bulunan çok sayıda marka arasından birkaç tanesini bu makalede inceledik. Siz de implant tedavisi için en iyi markaları araştırıyorsanız, makalemizin devamındaki bilgiler size yardımcı olacaktır.

fransa diş implant

Fransa İmplant Malzemesi Üreten Markalar

Gelişmiş sağlık teknolojileri sebebiyle Fransa, bu alanda dünya çapındaki liderlerden bir tanesi. İmplant malzemeleri için gerekli olan metallerin işlenmesi ve en iyi şekilde son haline getirilmesi yüksek teknolojik özelliklere sahip pek çok alet gerektiriyor. Farklı implant markalarına ulaşmak için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Fransa’da üretilen ve distribütörler aracılığı ile Türkiye’deki kliniklere dağıtılan markalardan bazılarını inceleyelim:

1.      TEKKA

Tekka, dünya çapında uzun süredir kullanılan implant markalarından bir tanesi olsa da, Türkiye tarihi açısından oldukça genç bir marka. Türkiye distribütörlerinin daha geç harekete geçmesinden dolayı Türkiye’de bu marka 2010 yılından beri kullanılıyor. Tekka markasının diğerlerinden en büyük farkı, erken yüklemeye olanak tanıyan diş implant ürünleri ortaya çıkarmasıdır. Bundan dolayı pek çok alternatif sunan ürünleri tercih ediliyor. Ayrıca Tekka markası, ürettiği implant ürünlerinde kullanım çeşitliliği sağlanabilmesi açısından boyut çeşitliliği sağlıyor. Boyut çeşitliliği, implant malzemelerinin farklı genişliklerde olmasını sağlıyor. Örneğin 6 mm boyundaki kısa implant alternatifleri, genellikle alt çene implant tedavilerinde kullanılabiliyor. Genellikle üst çeneye uygun olan implant malzemeleri daha uzun olduğu için, alt çene implantı için özel üretilen böyle bir implant malzemesi son derece kullanışlı olmaktadır.

2.      TBR Implant

İmplant malzemeleri üretimi konusunda, Fransa epey popüler ve bu konuda eski bir tarihi var. Bu marka da oldukça uzun zamandır alanda hizmet veren markalardan bir tanesidir. TBR implant sistemi 1986 yılından beri Fransa’da üretilmektedir. Fransa’nın Toulesse kentinde üretilen bu materyaller, diğer markaların sunduğundan daha farklı bir alternatifi sunuyor. Çünkü bu sistem dahilindeki üretim süreci, 3 implant grubunda ürün üretilmesini sağlıyor. Üstelik üretilen ürünlerin tamamı, herhangi bir aracı malzeme kullanılmadan direkt olarak çene kemiğine yerleştirilebiliyor. Bundan dolayı hem ameliyat süreci içerisinde hem de genel konfor açısından TBR implant teknolojileri yüksek konfor sağlamaktadır. Fransa implant diş tedavisinde sıklıkla kullanılan bu marka, Türkiye’de de pek çok diş hekimi tarafından kullanılmaktadır.

Fransa’dan Türkiye’ye Gelerek İmplant Diş Yaptırmak

Yurtdışında implant diş hizmetleri genel olarak yüksek maliyetli olduğundan dolayı, hastaların yüksek oranlı bir ücret ödemelerini gerektiriyor. Ne var ki, Türkiye’de ekonomik koşullar sebebi ile aynı malzemeler ev aynı prosedür kalitesi ile gerçekleştirilen işlemler, yaklaşık üçte biri fiyatında. Bundan dolayı yurtdışında yaşayan pek çok kişi, implant tedavisi için Türkiye’deki klinikleri tercih edebilmektedir. Fransa’dan Türkiye’ye implant tedavisi için gelecekseniz, kliniğimizin size sağlayacağı kolaylık ve avantajları bilmeniz sizin için yararlı olacaktır.

  1. Fransa’dan Türkiye’ye implant tedavisi randevusu oluşturmak için tek yapmanız gereken şey bizimle dijital yollar aracılığı ile iletişime geçmek. Kolay randevu sistemimiz sayesinde sizin için size en uygun tarihi rezerve edeceğiz. Ayrıca seyahatiniz ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda rehber niteliğinde size bilgi vermek de bizi çok mutlu edecek.
  2. Havaalanı transfer imkanı, Fransa implant diş tedavisi çeşitlerinin yüksek fiyatlı olduğunu fark edip Türkiye’yi tercih eden tüm hastalarımızın yararlanabileceği bir diğer hizmettir. Havaalanından özel araçlarla sizi kliniğimize transfer ediyoruz. Bu sayede konforunuzdan hiçbir şey kaybetmeden en kısa süre içerisinde dilediğiniz tedaviyi gerçekleştirme olanağı sunuyoruz.
  3. Kliniğimizi tercih eden kişilere, anlaşmalı otelleri tavsiye ederek daha uygun fiyatlara, güvenli olduğuna emin olunan noktalarda konaklama yapma şansı sunuyoruz. Bu sayede uzun bir konaklama araştırması yapmak yerine tamamen kendi tedavi sürecinize odaklanma şansınız oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.