İmplant Fiyatları 2019

İmplant işlemleri, gelişen teknoloji ile birlikte diş tedavileri arasına eklenen fonsiyonel opsiyonlardan bir tanesidir. İmplant işlemleri, diş kaybı yaşayan bireylerin sıklıkla tercih ettiği kalıcı diş sağlığı çözümlerinden bir tanesidir. Vücuttaki canlı diş eti dokusunun içerisine yerleştiren yapay diş kökleri aracılığı ile kişilere yeniden diş kazandırmayı amaçlayan implant işlemleri, çeşitli maddeler kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Titanyum ya da zirkonyum maddeleri ile gerçekleştirilen implant işlemleri, maksimum kalıcılığın sağlanması amacıyla bazı özel teknolojik araçlar yardımı ile yapılıyor. İmplant işlemleri, özel diş hekimi kliniklerinde ya da devlet hastanelerinin ağız ve diş sağlığı polikliniklerinde gerçekleştirilebiliyor. Kliniğimiz de, Samsun’da en çok tercih edilen diş hekimi kliniklerinden bir tanesi olarak, diş implant hizmeti vermektedir.

Diş Implant Fiyatlarını Neler Etkiler?

Türkiye’de pek çok klinikte diş implant tedavisi gerçekleştirilmektedir. Fakat implant fiyatları hakkında araştırma yapan bir birey, genel olarak implant diş fiyatları değişikliklerinin neden oluştuğunu doğal olarak merak eden. Diş implant fiyatları arasında değişiklikler olmasının pek çok sebebi olabilir. Bunları birlikte kısaca inceleyelim.

  1. Sağlıklı Bir şekilde implant tedavisinin gerçekleştirilebilmesi için yüksek teknolojik standartlara sahip olan aletler kullanılmalıdır. Bu aletlere sahip olan kliniklerin bu işlem için maliyetleri otomatik olarak artmaktadır. Bu durum ise implant tedavisinin diğer kliniklere göre biraz daha yüksek olmasına sebep olabilir. Yüksek bir teknolojik standarda sahip aletlerin kullanılması, hem implant sürecinin tehlikesiz ve acısız olmasına yardımcı olur, hem de yapılan implantın uzun soluklu şekilde kullanılmasını sağlar. Türkiye implant fiyatları alanında araştırma yaparken, farklı kliniklerin farklı fiyatlar sunduğunu fark edeceksinizdir. Bu farklı fiyatlandırma politikalarının ilk sebebi budur.
  2. Diş yaptırma fiyatları hakkında araştırma yapan her hasta, farklı bir diş implant sürecinin gerçekleştirilmesini gerektirir. Çünkü her bir bireyin ağız yapısı ya da yaşadığı diş sağlığı probleminin kompleks oranı diğerinden farklıdır. Her bir durumda, doktorun hasta için harcayacağı zaman ya da kullanması gereken materyaller farklı olabilir. Bundan dolayı implant fiyatı da, hastanın durumuna göre değişiklik gösterecektir. Genel olarak klinikler kesin bir fiyat vermek konusunda çekingen davranırlar. Bunun sebebi ise, implant kaç para sorusunun kesin bir yanıtının bulunmamasıdır. Her bir hastanın durumuna göre özel olarak fiyat oluşturulmaktadır.
  3. Her diş hekimi, kendi kliniği içerisinde kullanacağı implant malzemelerini kendi seçer. Seçilen malzemelerin sağlık bakanlığı onayından geçmiş olması, en önemli şartlardan biridir. Fakat farklı kalitelere ve maliyetlere sahip olan pek çok malzemenin Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş olduğunu söylemek mümkün. Bir diş hekimi kendi inisiyatifini kullanarak daha yüksek maliyetli olan implant malzemelerini kullanmayı tercih edebilir. Hekimin görüşüne göre eğer söz konusu daha yüksek maliyetli malzeme daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkaracaksa, bu tercih oldukça anlaşılabilirdir. Kısacası ucuz implant arayışı içerisindeyken karşınıza astronomik derecede ucuz bir hizmet çıkarsa, kullanılan malzemeleri sormayı ve bu malzemeler hakkında araştırma yapmayı unutmayın. Çünkü malzeme maliyetinden ve iş gücü maliyetinden dolayı implant tedavisi mutlaka belli bir ücret düzeyinin üzerinde olmak zorundadır.
  4. İmplant fiyatları diş hastanesi içerisinde belirlenirken, hastanın çene yapısı ve diş yapısı ile ilgili birtakım incelemeler gerçekleştirilir. Röntgen çekimi gibi yöntemler aracılığı ile, implant tedavisinin nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili bir yol haritası çizilir. Eğer kemik yapısı kompleks ise ve kişinin tedaviye başlamadan önce öncelikle çene kemiğindeki sorunlardan kurtulması gerekiyorsa, implant tedavisi fiyatı doğal olarak artacaktır. Fakat bu müdahaleler gerçekleştirilmeden yapılan bir implant tedavisinin çok yüksek oranda acı vereceğinden ve kalıcı çözüm sağlamayacağından emin olabilirsiniz. Kısacası eğer kalıcı bir çözüm istiyorsanız, yapılan analizler sonucunda size özel olarak sunulan tedavi takvimini dikkate almanız gerekiyor.
  5. Devlet diş hastanesi implant fiyatları, yararlanılacak sigortalar sebebi ile sizin için daha düşük bir meblağa denk gelebilir. Fakat eğer diş implant tedavisi sürecinde daha özel bir hizmet almak, hizmet almak için sıra beklememek istiyorsanız ve bazı hizmet standartları hakkında ekstra istekleriniz varsa, özel klinikler size daha yüksek bir kalite standardını sağlayacaktır. Bundan dolayı özel diş hekimi kliniklerini tercih eden pek çok kişi vardır. Bundan dolayı implant fiyatları diş hastanesi araştırmalarını yaparken, devlet hastanelerinin size ne gibi standartlar sunacağını da araştırmayı unutmayın.
  6. İmplant fiyatları belirlenirken, söz konusu implantın kaç diş için gerçekleştirileceğinin de fiyat üzerinde oldukça büyük bir etkisi vardır. Örneğin implant işlemi yalnızca tek bir dişiniz için gerçekleştirilecekse, elbette diğer implant işlemlerine göre daha düşük bir meblağ ödemeniz işlemi gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Tek diş implant fiyatları, diğer implant çeşitlerine göre daha az maliyetlidir. Diş implant tedavisi olmak istediğinizi belirttikten sonra diş hekimi size muayene ettikten sonra, nasıl bir implant sürecine ihtiyacınız olduğunu size sunacaktır. Eğer tek diş implantına ihtiyacınız varsa, fiyat konusunda problem yaşamayacağınızı düşünüyoruz.
  7. Sivas’ta hizmet veren kliniğimiz, en kaliteli teknolojik aletleri ve en kaliteli implant malzemelerini kullanarak, siz hastalarımıza maksimum faydayı sağlamak adına çalışıyor. Sadece implant tedavisi dahilindeki standartlar değil, aynı zamanda kliniğin genel hijyen standartları ve çalışanlarının eğitim düzeyleri konusunda da iddialı olan kliniğimiz, ağız ve diş sağlığınızı gerçek bir uzmana emanet etme şansını size sunuyor. Bundan dolayı kliniğimizi tercih ettiğinizde, en yüksek standarttaki sağlık hizmetlerini, fiyat performans oranı açısından en uygun düzeyde elde etmiş olacaksınız. Sivas implant fiyatları hakkında araştırma yaparken mutlaka kliniğimizle de görüşmeyi ve kısa bir muayeneden sonra nasıl bir implant sürecine ihtiyacınız olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.