Diş Beyazlatma Fiyatları 2019

Diş Beyazlatma Fiyatları 2019

Yaşam içerisinde aktif olarak kullandığımız dişlerimiz, özellikle tükettiğimiz gıdalardan dolayı zamanla sararabilir ya da morumsu bir renge sahip olabilir. Dişlerin üzerinde oluşan lekeler, iç kaynaklı ya da dış kaynaklı olabilir. Bundan dolayı diş lekelenme durumu iç lekelenme ve dış lekelenme olarak ikiye ayrılmaktadır. Dişlerin iç sağlık durumları sebebiyle dış kısmında gerçekleşen lekelenmeler, ne yazık ki diş fırçalama pratikleri aracılığı ile düzeltilemez. Dış lekelenme ise genellikle kahve, çay ve sigara tüketimi dolayısıyla oluşan lekelerdir. Bu lekelerin kısa süre içerisinde diş fırçalama pratikleri ile azaltılması mümkündür. Ne var ki, yerleşmiş lekelerin dişten uzaklaştırılmasını sağlamak için ileri teknolojilerden faydalanmak her zaman daha yararlı olacaktır. Bundan dolayı diş beyazlatma işlemleri pek çok diş hekimi kliniğinde düzenli olarak pek çok kişi tarafından tercih edilen işlemlerden bir tanesidir. Gülüş tasarımı da, estetik sebeplerden dolayı tercih edilen diş uygulamaları arasında gösterilebilir.

Diş beyazlatma işlemleri hakkında bilgi almak isteyen hastalarımız, Samsun diş beyazlatma alanında oldukça iddialı olan kliniğimize gelerek bizden bilgi alabilirler. Diş beyazlatmanın hem estetik açıdan size daha güzel bir görünüm sunacağının, hem de bu yolla özgüveninizi arttıracağının garantisini veriyoruz.

Diş Beyazlatma Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Diş beyazlatma işlemleri, tahmin edilebileceği üzere her birey için aynı şekilde işleyen prosedürlerden ibaret değildirler. Diş beyazlatma işlemleri, hastanın dişlerinin mevcut durumuna göre değişiklik gösterecektir. Kullanılacak ürünlerin miktarı, yapılacak seansların sayısı ve doktorun bu seanslara harcaması gereken süre, hastanın diş durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı diş beyazlatma fiyatlarının sabit bir fiyatı olduğunu söylemek neredeyse imkansız. Makalenin bu kısmında, diş beyazlatma fiyatlarını etkileyen temel faktörlerden söz edeceğiz.

1.      Seans Sayısı: 

Diş beyazlatma işlemleri, hastanın dişlerinin mevcut durumuna göre planlanır. Öncelikle diş hekimi, hastayı genel olarak muayene eder ve diş sağlığında başka bir problem olup olmadığını kontrol eder. Daha sonra ise hastanın diş renklerine bağlı olarak kaç seans içerisinde işlemlerin tamamlanabileceğine karar verilir. Diş beyazlatma işlemlerinin her bir seansı yaklaşık olarak 20 ya da 25 dakika sürebilmektedir. İki seans tek bir gün içerisinde ardı ardına gerçekleştirilebilir. Bireyin dişlerinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Seans sayısı, diş hekimi kliniğinin bu işlem için harcayacağı maliyeti doğrudan etkiler. Bundan dolayı diş beyazlatma işlemi fiyatı üzerinde en çok etkisi olan faktörlerden bir tanesi seans sayısıdır.

2.      Ev Tipi Beyazlatma

Diş hekimi kliniğinde temel işlemler yüksek teknolojik araçlarla gerçekleştirildikten sonra, beyazlatma işlemi farklı bir yöntem ile devam ettirilebilir. Bu yönteme ev tipi beyazlatma adı verilir. Eğer ev tipi beyazlatma yöntemi kullanılırsa, diş beyazlatma maliyeti daha da artacaktır. Bundan dolayı kliniğe ödemeniz gereken ücret de artacaktır. Ev tipi beyazlatma, evde kendi kendinize uygulayacağınız birkaç işlem sayesinde beyazlatma işlemini pekiştirmenize verilen isimdir. Bu işlemleri uygulayabilmeniz için kullanmanız gereken malzemeler, diş hekimi kliniğinde size özel olarak hazırlanır ve verilir. Bu malzemeler beyazlatma plağı ve jellerdir. Diş hekimi, diş beyazlatma işleminden sonra bu plak ve jelleri nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili ve dişlerinize nasıl takmanız gerektiği ile ilgili sizlere bilgi verecektir. Ev tipi beyazlatma, diş hekimi kliniğinde sağlanan beyazlığın daha parlak, daha doygun ve daha kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır.

3.      Diş Rengi ve Kişinin İsteği

Diş renginin koyu tonlarda olması, diş renginin açılabilmesini daha zor hale getirecektir. Buna bağlı olarak hem uygulanması gereken seans sayısı hem de kullanılması gereken malzeme oranında artış görülecektir. Bundan dolayı kişinin mevcut diş rengi, diş beyazlatmak ne kadar sorusunun cevabındaki en önemli faktördür. Bir diğer faktör olarak, ulaşılmak istenen ton gösterilebilir. Kişinin ulaşmak istediği diş rengi tonu, işlemin ne kadar uzun süreceğinin belirleyicidir. Kimi zaman kişiler daha doğal bir geçiş süreci yaşamak adına dişlerini bir ya da iki ton açmak ile yetinmektedirler. Kimi zaman ise dişlerin bembeyaz olması hasta tarafından istenmektedir. Ulaşılmak istenen ton beyazlaştıkça, diş beyazlatma işleminin maliyeti de artacaktır.

4.      Hekim Tecrübesi

Diş hekimi klinikleri özel sektör içerisinde farklı fiyatlar sunmak konusunda elbette özgürdür. Fakat hizmet alacağınız klinikteki diş hekiminin tecrübe oranı arttıkça, fiyatların bu oranda yükselmesi de son derece doğaldır. Bundan dolayı hekim tecrübesinin de klinikte alacağınız her hizmet için fiyat belirleyici özelliğinin olduğunu söylemek mümkün. Hekim tecrübesinin yüksek olması, alacağınız hizmetten memnun kalmanızı sağlayacak olan ve diş beyazlatma işlemlerinin en sağlıklı koşullar altında gerçekleşmesini sağlayacak olan en önemli kriterdir.

5.      Kullanılan Diş Beyazlatma Jeli

Kullanılan diş beyazlatma jelinin kaliteli olması ve size maksimum faydayı sağlaması gerçekten çok önemli. Bu sayede dişlerinizin daha az yıpranarak daha hızlı bir şekilde beyazlatılması mümkün olabilir. Kullanılan diş beyazlatma jelinin kalitesiz olması, aslında diş hekimi kliniği için de maliyetin yüksek olmasına sebep olacaktır. Az bir miktarı hiçbir şekilde efektif olmayan jeli, söz konusu klinik çok yüksek miktarda uygulamak zorunda olduğunda, maliyetin artması kaçınılamaz. Bundan dolayı ödediğiniz ücret ile gerçekten kaliteli ürünler eşliğinde tedavi olmak istiyorsanız, diş hekimi kliniğindeki diş beyazlatma işlemi fiyatları araştırmasının yanı sıra, kullanılan diş beyazlatma jelinin de araştırmasını yapmalısınız.

6.      Diş Hekimi Kliniğinin Bulunduğu Muhit

Elbette diş beyazlatma işlemlerinin fiyatlarını araştırırken, diş hekimi kliniğinin maliyetlerini düşünmek doğru olacaktır. Çok işlek bir muhitte bulunan diş hekimi kliniğinin kira ücretleri de yüksek olacağından dolayı, herhangi bir diş sağlığı ücreti bu klinikte yüksek olabilir.

Diş Beyazlatma İşleminden Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Diş beyazlatma işlemleri fiyat araştırması yaptıktan sonra, sizin içine n uygun olan yerde işleminizi gerçekleştirdiğinizi varsayalım. Aslında ödediğiniz ücretin size maksimum süre içerisinde maksimum yararı sağlayabilmesi için, dişlerinizde leke bırakabilecek olan aktivitelerden kaçınmanız gerekiyor. Bundan dolayı çay ve kahve içtikten hemen sonra ağzınızı çalkalamak hatta mümkünse fırçalamak oldukça yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra, sigara kullanımını azaltmak ya da tamamen bırakmak da, beyazlamış dişlerinizin çok uzun süre boyunca istediğiniz renkte kalmasına yardımcı olacaktır.

Diş beyazlatma işlemlerini ev tipi beyazlatma alternatifleri ile devam ettirmek de oldukça yararlı. Ev tipi beyazlatma pahalı mı, sorusunu sormak yerine, bu tür beyazlatma takviyesinin, işlemi ne kadar uzun ömürlü kılacağını araştırmak daha doğru olacaktır. Bu sayede diş sağlığı tedavisinde gerçek anlamda tasarruf etmiş olursunuz.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlerimde Ne Kadar Dayanır?

Aslında bu sorunun net bir yanıtı olduğunu söylemek güç. Diş beyazlatma işleminin dişlerinizde ne kadar uzun süre beyazlık yaratmaya devam edeceği, sizin diş bakım rutininize bağlı olarak değişebilir. Fakat yapılan araştırmalarda yaklaşık 2 yıl sonra bile bu hizmeti alanların dişlerinde geriye dönüş yaşanmadığı ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı diş beyazlatma işlemlerinin en az iki yıl boyunca size sağlıklı dişler kazandırabileceğini söylemek yanlış olmaz. Doğru diş bakımı pratikleri ile bu süreyi daha da uzatmak kesinlikle sizin elinizde. Zirkonyum diş tedavisi, implant diş tedavisi gibi diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için diğer makalelerimizi incelemeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.