Zirkonyum Diş Fiyatları 2019

Zirkonyum diş kaplama, estetik açıdan dişlerinin bakımını önemseyen pek çok kişinin, diş görüntüsünü daha beyaz renkte olabilmesi için tercih ettiği dental işlemlerden bir tanesidir. Genellikle porselen maddesi aracılığı ile gerçekleştirilen diş kaplama işlemleri, son dönemlerde teknolojik açıdan daha gelişmiş olan ve daha çeşitli imkanlar sunan zirkonyum maddesi ile gerçekleştirilmektedir. Zirkonyum diş beyaz bir renge sahiptir. Bu beyaz renk, saf zirkonyum maddesinin işlenmesi ve diş kaplanmasında kullanımı sonucu ortaya çıkar. Porselen ile gerçekleştirilen diş kaplama işlemleri metal destekli ya da metal desteksiz diş kaplama olarak ikiye ayrılırken, zirkonyum diş kaplama işlemleri metal desteksiz diş kaplama işlemleri sınıfına girmektedir.

Zirkonyum diş kaplama hizmetinden yararlanmaya başlamadan önce zirkonyum diş fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız, makalemizin devamı sizin için yararlı olabilir. Makalemizin devamında  Zirkonyum diş kaplama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatlarını Etkileyen Temel Faktörler

  1. Zirkonyum diş kaplama teknolojisi ilk ortaya çıktığında, şu anda sahip olduğundan çok daha yüksek bir bedele sahipti. Bundan dolayı çoğunlukla bu tedavinin gerçekleştirilmesi yüksek oranda ücrete mal oluyordu. Fakat diş sağlığı teknolojinin ilerlemesi ve bu alanda kullanılmak üzere üretilen malzemelerin çeşitlilik göstermesi ile birlikte zirkonyum kaplama diş fiyatları ortalamasında bir düşüş yaşandığını söylemek mümkün. Kısacası zirkonyum kaplama diş çeşitleri fiyatlarının değişkenliğinde önemli bir rol oynayan ilk etken, kullanılan malzemelerin üretildiği sektördeki gelişmelerdir. Geçmişten bugüne yaşanan gelişmeler ise genel ortalamanın düşmesine sebep olmuştur.
  2. Zirkonyum diş tedavilerinde kron ve köprü gibi alternatif tedaviler de kullanılır. Bu sayede söz konusu diş tedavisi, porselen diş tedavisinden farklı olarak, maksimum faydayı sağlayacaktır ve bu maksimum fayda garanti altına alınır. Bunun yanı sıra, zirkonyum diş kaplama işlemi bu tür yan işlemler sayesinde oldukça uzun ömürlü olmaktadır. Bu tür işlemlerin yapılması ise tahmin edilebileceği gibi daha yüksek bir maliyeti gerektirir. Porselen diş fiyatları ile kıyaslandığında zirkonyum diş fiyatlarının daha yüksek olmasının temel sebebi budur. Genellikle zirkonyum maddesinin kendisinin daha dayanıklı olması ve bu prosedür sırasında gerçekleştirilen ek destekleyici işlemler, zirkonyum diş kaplama prosedürünün daha yüksek bir ücret gerektirmesine sebep oluyor.
  3. Zirkonyum dişlerin ne şekilde hazırlandığını hiç merak ettiniz mi? Porselen diş tedavisinden farklı olarak, Zirkonyum diş tedavisi çeşitlerinin daha yeni ve teknolojik açıdan daha gelişmiş olduğunu zaten belirtmiştik. Peki, zirkonyum diş kaplama işleminin teknolojik açıdan bu kadar gelişmiş olmasının temel sebebi nedir? Zirkonyum dişler, laboratuvar ortamında sanal bir şekilde imalatı gerçekleştirilen kaplamalar ile hazırlanır. Bu, oldukça yüksek bir maliyet gerektirir. Çünkü bunun için kullanılan ve kliniklere satılan teknoloji, oldukça pahalı bir teknolojidir. Yüksek kaliteli ve zamanın trendlerini takip eden diş hekimi klinikleri tam olarak bu teknolojiyi kullanır. Bundan dolayı bu kliniklerde zirkonyum diş kaplama işleminin diğerlerine göre biraz daha yüksek ücretli olduğunu görebilirsiniz. Ne var ki, bu teknoloji, hatasız ve uzun ömürlü bir şekilde zirkonyum diş kaplamasını kullanmanızı sağlayacaktır.
  4. Zirkonyum, ışığı mükemmel bir şekilde geçiren bir maddedir. Porselen maddesi, ışığın pek çok dalgasını geçirmediğinden dolayı, gerçek bir dişten çok daha mat ve sağlıksız bir görüntünün oluşmasına sebep olacaktır. Fakat porselenden farklı olarak zirkonyum dişin yapısına en benzer olan görüntünün elde edilmesini sağlar. Bundan dolayı en doğal ve sağlıklı diş kaplama görüntüsü zirkonyum ile elde edilecektir. Bundan dolayı zirkonyum pek çok hasta tarafından birinci tercih olarak kullanılmaktadır. Zirkonyum için artan bu talep ve zirkonyumun yapısının kalitesi, fiyatları etkileyen bir diğer faktör olarak değerlendirilebilir.
  5. Empress diş kaplama fiyatları, kimi zaman zirkonyum kaplama fiyatlarından daha uygun olabilir. Bu tür kaplamalar herhangi bir metal kullanmadan, tamamen seramik ile gerçekleştirilir. Kullanım kolaylığı ve konforu açısından, ayrıca uzun ömürlülük açısından da zirkonyum diş kaplama teknolojisinin diğer seçeneklerden daha üstün olması, yöntemin fiyatını etkileyen bir diğer faktör olarak değerlendirilebilir.
  6. Zirkonyum diş kaplama teknolojisi, ağızda koku oluşumuna sebep olmaz. Bunun yanı sıra, antibakteriyel özelliği sebebi ile ağızda enfeksiyon oluşumunun durmasına yardımcı olur. Bundan dolayı sağlıklı bir diş kaplama pratiğini deneyimlemek isteyen pek çok kişi, zirkonyum diş kaplama teknolojisinden yararlanmayı tercih eder.
  7. Dişlerinizin estetik görüntüsünü yaratmak ve bunu korumak için yaptırdığınız kaplamanın, zamanla sararması sizce de sizin için hem finansal hem de manevi açıdan çok kötü bir deneyim olmaz mıydı? Porselen diş kaplama işlemleri sonucunda edindiğiniz dişler, sigara, kahve veya çay gibi ürünlerin düzenli tüketimi ile birlikte kolayca sararabilir. Bundan dolayı bu tür diş kaplama işlemleri sizlere dilediğiniz uzun ömürlü beyaz diş kullanımı deneyimini yaşatmayacaktır. Porselen malzemelerden farklı olarak zirkonyum, sararmayan bir yapıya sahiptir. Bu sayede dişlerinize iyi baktığınız sürece bu konuda herhangi bir problem yaşamadan uzun süre boyunca beyaz dişlere sahip olursunuz. Zirkonyum diş fiyatlarının diğer diş kaplama alternatiflerine göre daha yüksek bir fiyata sahip olmasının bir diğer nedeni de uzun ömürlülüktür.
  8. Damak ile dişiniz arasındaki metalin görünmesi, diş kaplama işleminin amacının tamamen tersini gerçekleştirmesi anlamına gelir. Çünkü böyle bir görüntü asla estetik bir ambians yaratmayacaktır. Ne yazık ki porselen diş kaplamalarında böyle bir görüntüye belli bir süre sonra sık sık rastlanır. Fakat eğer diş kaplama işleminizi zirkonyum ile yaparsanız, böyle bir görüntü ile karşılaşma olasılığınız neredeyse sıfırdır. Yüksek teknolojik özellikleri dolayısıyla zirkonyum diş kaplama fiyatları diğer diş kaplama fiyatlarından daha yüksek olabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.