Zirkonyum Diş Uygulaması

Zirkonyum Diş Uygulaması

Zirkonyum Diş Kaplama

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi, diş sağlığının ve estetiğinin de daha kalıcı çözümlere sahip olmasını sağlıyor. Zirkonyum diş kaplama işlemi, özellikle estetik açıdan ağız görünümünüzü güzelleştirmeniz için size sunulan oldukça pratik yöntemlerden biridir. Diş rengi herhangi bir beyazlatma ya da temizletme işlemi ile düzelmeyen, dişlerinde oldukça yoğun lekeler bulunan bireyler tarafından zirkonyum diş kaplama hizmeti sıklıkla tercih edilmektedir.

Geçmişte diş kaplama işlemleri, genel olarak porselen ile gerçekleştiriliyordu. Porselenlerin alt yapısı olan gri beyaz madde, diş kaplama işlemlerinde istenen estetik görüntüyü yaratmaktan oldukça uzaktı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, günümüzde pek çok diş kaplama işlemi zirkonyum kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Sivas zirkonyum diş tedavisi alanında kendini geliştirmiş uzman bir klinik arıyorsanız, kliniğimiz size ihtiyaç duyduğunuz hijyenik ve profesyonel hizmeti hızlı bir şekilde sağlayabilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Estetik Açıdan Neden Daha Avantajlı?

Doğal dişler, porselen görüntüsünden çok daha farklı bir görüntüye sahiptir. Zirkonyum maddesinden yapılmış olan kaplama sayesinde, ışık geçirgenliğinin yüksek oranda olması sağlanmaktadır. Bu durum ise, kaplanmış olan dişlerin orijinale en yakın görüntüye sahip olmasına izin vermektedir. Doğal ve sağlıklı olan bir diş minesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, ışığı tamamen geçirebilmesi, yani tam geçirgen olmasıdır. Porselen diş kaplama işlemlerinde kullanılan metaller oldukça opaktır, bu maddelerin ışığı geçirme oranları oldukça düşüktür. Oysa zirkonyum diş kaplama işlemlerinde kullanılan madde, ışık geçirgenliğinin optimal düzeyde olmasına yardımcı olur. Bu sayede dişleriniz opak görünmez, canlı ve parlak görünür. Zirkonyum bu açıdan oldukça avantajlı bir üründür.

Zirkonyum Ağız Sağlığını Olumsuz Etkiler Mi?

Gelişmiş tıp teknolojileri, yeni nesil hammaddelerin işlenerek insanların hizmetine sunulmasını kolaylaştırdı. Zirkonyum da özellikle diş hekimleri tarafından pek çok işlemde kullanılan favori maddelerden bir tanesidir. Zirkonyum, diş etlerinizle ve dişlerinizle mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Günümüzde implant tedavisi gibi daha ağır ameliyatlarda bile zirkonyum maddesi kullanılmaktadır. Genellikle kaplama yapılan dişlerde en sık görülen problemlerden bir tanesi diş etinde morumsu lekedir. Porselen kaplanmış dişlerde yaşanan bu problem, zirkonyum diş kaplama işlemlerinde kesinlikle karşılaşmayacağınız bir problemdir. Dahası, zirkonyum oldukça hafif bir yapıya sahip olduğundan dolayı diş eti çekilmesi gibi durumların oluşmasına sebep olmaz. Uzun ömürlü olarak hizmeti kullanabilme şansınız artar.

Zirkonyum Kaplaması Yaptırdıktan Sonra Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Sivas diş hekimi Baybars İmre, kliniğimizde zirkonyum diş kaplamasını sizin için gerçekleştirecek olan uzmanımızdır. Uzmanımızın da tıp alanında kabul edilmiş görüşlerine göre, kaplama yapılan diş, tıpkı diğer dişler gibi fırçalanmalıdır ve diş bakımı diğer dişlerle eşit oranda gerçekleştirilmelidir. Her altı ayda bir kere kontrol gerçekleştirmek için diş hekimine gitmek ise oldukça yararlı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.