Almanya – Türkiye Diş İmplant Fiyatları Karşılaştırması 2019

Almanya – Türkiye Diş İmplant Fiyatları Karşılaştırması 2019

Türkiye, diş hekimliği hizmetleri açısından oldukça popüler bir tedavi merkezi olarak nitelendirilmektedir. Türkiye’deki diş hekimliği kliniklerinde kullanılan yüksek teknoloji ve alanında oldukça uzman bir şekilde kendini geliştirmiş diş hekimleri, farklı ülkelerdeki hastaların da diş tedavisi için burayı tercih etmelerine sebep olmaktadır. Günümüzde Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları başta olmak üzere, farklı ülkelerdeki pek çok birey, Almanya Türkiye implant fiyatları karşılaştırması hakkında çeşitli araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Bu araştırmalar sonucunda hasta, hangi klinikte diş implant tedavisini gerçekleştirmenin kendisi için daha iyi sonuçlar sağlayacağını öğrenmektedir. Makalemizde hem Türkiye diş implant fiyatları hakkında, hem de Almanya diş implant fiyatları hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Siz de konu hakkında araştırma yapıyorsanız, makalemizin devamını inceleyebilirsiniz.

Fiyat ve Tedavi Kalitesi Karşılaştırması

İki ülke arasında fiyat ve tedavi karşılaştırması yaparken dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir şey var. Uygulanan tedavilerin kapsamı ve kullanılan malzemelerin markası aynı olursa, ancak o zaman yapılan karşılaştırma gerçekten bir işe yarayacaktır. Yerli implant fiyatları, aynı ürünleri kullanan Almanya’daki bir diş kliniğine göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Kliniğimizde verilen hizmetlerin tamamı, hem hizmet açısından hem de kullanılan ürünler açısından Avrupa standartlarındadır. Kliniğimizi bir Alman vatandaşı olarak da oldukça kolay bir şekilde ziyaret edebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Türkiye’deki implant fiyatları, implant fiyatları Almanya verilerine göre çok daha düşüktür. Yapılan bir araştırmada, Türkiye’deki diş implant fiyatları ortalamasının, diğer Avrupa ülkelerinin yaklaşık üçte biri oranında olduğu ortaya çıkmıştır. Elbette bunun sebebini merak eden pek çok kişi var. Bunun sebebi kullanılan ürünlerin kalitesinde bir değişiklik olması ya da prosedürün değişiklik göstermesi değildir. Tersine, Türkiye’de bu alanda gelişmiş rekabet, diş hekimi kliniklerinin oldukça gelişmiş bir hizmet sunmasına sebep oluyor. Durumun sebebi, ülkelerin para birimlerinin genel ekonomik konjöktür çerçevesinde kazandığı ve kaybettiği değerdir. Bundan dolayı bir Alman vatandaşı için, Türkiye’de diş implant tedavisi olmak son derece avantajlı olacaktır.

Almanya’dan Diş İmplant Tedavisi İçin Gelmek

  1. İmplant tedavisi için ülke değiştirmek ya da prosedürlerini pek iyi bilmediğiniz bir ülkede bu alanda hizmet almak başta sizi biraz endişelendirebilir. Fakat kliniğimiz bu anlamda Alman vatandaşlarına pek çok kolaylık sunmaktadır. Sağlık turizmi alanında gelişmiş bir ülke olan Türkiye’de, devletin de bu alanda kliniklere verdiği destek sayesinde, yurt dışından gelen hastalar randevu, konaklama ve işlem süreci hakkında pek çok yardımdan yararlanabilmektedir.
  2. Almanya’da yaşayan bireylerin kolay randevu sistemi sayesinde Türkiye’deki bir birey kadar rahat bir şekilde randevu oluşturabileceğini söylemek mümkün. Kliniğimizde kolaylıkla diş implant tedavisi hizmeti almak için bizimle iletişime girerek en yakın ve uygun tarihte implant tedavinizi gerçekleştirmek üzere randevu alabilirsiniz.
  3. Yurt dışından implant tedavisi için gelen bireyler, havaalanından alım gibi hizmetlerden faydalanabilmektedir. Özel hizmetler sayesinde maksimum konfordan faydalanan hastalar, aynı konforu diş hekimi kliniğinde de hissedeceklerdir. Bu sayede yüzde yüz güvenli ve steril implant tedavi süreci başlayacaktır.
  4. Türkiye’de diş hekimi klinikleri, kimi zaman anlaşmalı oldukları otellere yurt dışından gelen müşterilerini yönlendirebilmektedirler. Bu sayede yurtdışından gelen kişi, uzun bir konaklama araştırması yapmaya gerek duymadan kaliteli ve nezih bir yerde konaklamaktadır. Ayrıca anlaşmalı otellerde konaklamak, ekstra indirimlerden de faydalanma şansını ortaya çıkarmaktadır.
  5. Almanya’dan diş hekimi kliniğinde implant tedavisi olmak için Türkiye’ye gelen kişiler, kliniklerin anlaşmalı oldukları bazı tur acentaları ile iletişime geçerek, medikal süreçlerini bir turistik gezi ile renklendirebilirler. Bütün bu opsiyonlardan haberdar olabilmek için mutlaka kliniğimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

İmplant Fiyatları Almanya – Türkiye

İmplant malzemelerinin büyük bir çoğunluğu Almanya’da üretilmektedir. Sağlık malzemelerinin üretimi konusunda gelişmiş bir endüstriye sahip olan Almanya’da üretilen sağlık malzemeleri, dünyaya ihraç edilmektedir. Türkiye’deki pek çok klinik de, yüzde yüz Alman malı olan implant malzemelerini implant prosedürlerinde kullanmaktadır. İmplant fiyatları Almanya – Türkiye konusunda araştırma yapan kişilere fiyat ortalamaları hakkında şöyle bir veri sunmak mümkün:

Yüzde yüz alman ürünlerinin kullanıldığı bir implant tedavisi Almanya’da yaklaşık olarak 950 Euro harcanmasını gerektirecektir. Aynı ürünlerin kullanıldığı ve aynı özelliklere sahip bir prosedür Türkiye’de gerçekleştirildiğinde, bu prosedürün ücreti yaklaşık 550 Euro olmaktadır. Bu durumda tek bir implant tedavisindeki tercihiniz ile yaklaşık 400 Euro tasarruf edebilirsiniz. Dilerseniz bu parayı, implant tedavisinden sonra Türkiye’de vakit geçirmek ve tatil yapmak için kullanabilirsiniz. Bu sayede kendinize bir hediye vermiş olacaksınız.

Fiyatlardaki Bu Değişikliğin Sebebi Nedir?

  1. Almanya’da çeşitli implant malzemeleri üreten firmalar, fiyatlandırma politikalarını farklı ülkelerin ekonomik koşullarına göre değiştirmektedir. Bu kapsamda kimi zaman Türkiye’deki bir diş hekimi kliniği, Almanya’daki bir diş hekimi kliniğinden daha uygun fiyatlar karşılığında implant malzemelerini satın alabilmektedir. Farklı para birimlerinin birbirine göre değerleri kapsamında durum incelendiğinde, Euro karşısında Almanya para biriminin ve Türk Lirasının değerinin de, bu fiyat farklılığına sebep olabileceğini söylemek mümkün.
  2. İşçilik ücretleri, Türkiye’de, Almanya’da olduğundan çok daha düşüktür. Bundan dolayı nakliye gibi ekstra masrafların total ücrete yansıması, Türkiye’de daha düşük oranda gerçekleşirken, Almanya’da çok daha yüksek fiyatlara gerçekleşmektedir.

Türkiye sadece implant tedavisi için değil, zirkonyum diş kaplama gibi işlemler için de sıklıkla tercih edilen bir ülke. Çünkü diş hekimi kliniklerinde yapılan işlemlerin tamamı, yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı, Almanya’daki fiyatlardan daha düşük bir oranda ücretlendirmeye tabi olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.