En İyi İmplant Markaları

En İyi İmplant Markaları

Implant tedavisine ihtiyaç duyan pek çok kişi, kendisi için en iyi sonuçları elde edebilmek adına en iyi implant markaları ile ilgili araştırmalar yapar. Bu araştırmaların sonucunda ise hastalar, hangi markayı kullanarak yeni dişlerinin yapılmasını istediklerine karar veriyorlar. Eğer siz de bu konu hakkında araştırma yapıyorsanız, resmi kaynaklar ışığında hazırladığımız bilgilendirici makalemiz sizin için yararlı olacaktır. Dilerseniz bunları inceleyelim.

En iyi implant sürecinin gerçekleştirilebilmesi için, kullanılan implant çeşitleri gerçekten çok kaliteli olmalıdır. Kaybettiğiniz dişiniz yerine yapılacak olan diş, hem uzun ömürlü olmalıdır hem de gün içerisinde size maksimum konforu sağlamalıdır. Çünkü dişlerimizi gün içerisinde neredeyse her an aktif olarak kullanılırız. Yemek yerken, konuşurken ya da gündelik yaşamda iletişim kurarken dişlerimiz sürekli ön plandadır. Implant tedavisinin hem estetik hem de kullanışlı sonuçlar yaratması gerçekten çok önemlidir.

Alman implant markaları, bu sektörde pek çok diş hekimi tarafından kullanılan implant markalarından bir tanesidir. Almanya’da sağlık teknolojisinin hızlı bir şekilde gelişmiş olması ve endüstriye yapılan yatırımlar, bu tür ürünlerin yüksek teknolojik standartlarda ve kalitede üretilmesine sebep olmuştur. Elbette bu alanda Alman implant ürünlerinin yanı sıra Fransa, Hollanda, İsviçre gibi ülkelerin de ürettikleri pek çok implant ürünü kullanılmaktadır.

NHI (Nanoplant Höchst Implant)

Alman teknolojisi ile üretilen implantlar, NHI kalitesinde tüm dünyaya ihraç ediliyor. Ürünün patentleri, Cambridge Üniversitesine ait olup, markanın gelişim süreci de bu üniversitede gerçekleşmiştir. Ürün ilk kez üretilmeye başlandığında Almanya’da kullanılmıştır. Fakat belli bir süre sonra ürünün ve markanın ünlenmesi, dünya çapında ihracatın başlamasına sebep olmuş. Nanoplant teknolojisi, diş hekimleri tarafından sıklıkla önerilen ve yerli implant pratiklerinde de kullanılan bir yöntemdir. Bu marka, nanoplant teknolojisinin gerçekleştirilebileceği ürünlerin üretimini sağlamaktadır.

Nobel Biocare (Branemark)

Ünlü implant markaları arasında 2. Olarak gösterebileceğimiz marka, bir İsveç markasıdır. Almanlardan sonra diş sağlığı teknolojileri alanında en çok gelişmiş ülkelerden birinin de İsveç olduğunu söylemek mümkün. Dünya çapında diş sağlığı teknolojileri alanında, pazarda en çok paya sahip olan şirketlerden bir tanesi de Branemark olarak değerlendirilebilir. Özel durumlara sahip olan hastaların implant tedavisinin faydalarından yararlanabilmesi için, şirketin geliştirdiği özel bir teknoloji bulunmaktadır. Atrofik olarak nitelendirilen dişsiz alt çenelerde geliştirilen bu sisteme all in four teknolojisi adı verilir. Bu sistemi yaratan ve uygulayan şirket olarak Branemark, dünya çapında oldukça popüler hale gelmiştir. Günümüzde sürekli başarısı ile tanınan diş sağlığı teknolojisi şirketlerinden biri de Branemark’tır.

Astra Tech

Implant diş teknolojisi kapsamında gerekli malzemeleri üreten bir başka İsveç markası ile Astra Tech olarak bilinmektedir. Pek çok hekimin kliniğinde sürekli olarak kullandığı Astra Tech markası, dental sektör içerisinde en çok güvenilen markalardan bir tanesidir. Ürünün fiyatları, Premium implant sınıfına giren bazı diğer lüks markalar ile aynı sınıftadır. Bundan dolayı bu markayı tercih edecek kişiler kaliteyi satın alabilmek için belli bir oranda ekstra bedel ödemek durumunda kalabilirler.

Biomet3i

Amerika Implant ürünleri alanında kendini geliştirmiş ülkelerden bir tanesi. Amerika Birleşik Devletleri menşeili Biomet3i markası, dünya çapında oldukça yararlı ürünlerin dental ihracatını gerçekleştirmektedir. Siwitch platformlu implanlar üzerinde özel araştırmalar ve çalışmalar yapan firma, özellikle bu alanda gerçekleştirdiği ürünler ile piyasanın ilgisini çeken markalardan bir tanesidir.

WIS (World Implant System)

Implant teknolojisinde Italyanların da kendini yüksek derecede geliştirdiklerini söylemek mümkün. WIS, ünlü bir Italyan markası olarak Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkenin diş hekimleri tarafından kullanılmaktadır. İnce kemik alanları ve geniş kemik alanları için birbirinden farklı çaplara sahip implant ürünleri üreten firma, implant teknolojisinin herkes tarafından kullanılabilmesinin önünü açmaktadır. 3mm boyutunda üretilen implant malzemeleri dar kemik alanları için kullanılırken, 6,5 mm boyutunda üretilen implant malzemeleri ise geniş kemik alanları için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, sert ve yumuşak kemikler için gerekli olan birbirinden farklı yapılara sahip implant malzemelerini de üreten WIS, kendi alanında en başarılı şirketlerden bir tanesi olarak tanınmaktadır. Dünya çapında pek çok diş hekiminin markayı güvenle kullandığını söylemek mümkün.

Tekka

Fransa implant markaları hakkında araştırma yaparken, muhtemelen karşınıza çıkacak ilk marka Tekka olacaktır. Tekka, 2010 yılında Türkiye’de kullanılmaya başlanan fakat oldukça uzun yıllardır dünya çapında kullanılmaya devam edilen bir markadır. Aktif tutunum gücü sayesinde bu markanın ürettiği implant malzemeleri, hastanın maksimum konforunu sağlamaktadır. Dahası, 6 mm boyundaki kısa implant malzemesi alternatifi sayesinde hastaların farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretme konusunda da Tekka oldukça sevilen bir alternatiftir.

Genellikle acil bir şekilde tedavi olması gereken hastalarda Tekka malzemeleri sıklıkla kullanılıyor çünkü kısa sürede yükleme sağlayabilen yapısı sayesinde Tekka ürünleri uygulanım sırasında kolaylık sağlamaktadır.

Xıve- Ankylos (Friadent-Dentsply)

Hem Almanya hem de İngiltere’de merkezleri bulunan bu marka, dünya çapında bu alanda en geniş pazarı yakalamış olan markalardan bir tanesidir. Markanın diğerlerinden en büyük farkı, kemik kalınlığı olmayan bölgelerde kullanılabilecek ultra incelikle implant malzemeleri üretmesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.