Alman İmplant Markaları

Alman İmplant Markaları

Implant diş tedavisi, dünya çapında pek çok demografik özelliğe sahip kişiler tarafından tercih edilen hizmetlerden bir tanesidir. Herhangi bir kaza ya da beklenmedik sağlık problemi dolayısıyla diş kaybeden, yaşlılık sebebi ile doğal bir süreç içerisinde diş kaybeden kişiler, hem estetik sebepler dolayısıyla eski görüntülerini yakalayabilmek hem de dişlerin işlevsel özelliklerinden yeniden faydalanabilmek adına implant diş yapımı hizmetlerinden faydalanmayı tercih ediyor. Dünya çapında en çok tercih edilen diş tedavileri arasında gösterilen implant ise, çeşitli teknolojik aletler ve malzemeler gerektiriyor. Günümüzde özel diş hekimi klinikleri, kendi kullanacakları implant malzemelerinin markalarını kendileri belirleyebiliyor. Elbette belirlenen markanın bazı kriterlere uyması mutlaka gerekiyor.

Almanya, implant tedavisi alanında kendini oldukça geliştirmiş ülkelerden bir tanesi. Almanya – Türkiye implant tedavisi fiyat karşılaştırması ile ilgili paylaştığımız makaleyi inceleyerek, Almanya’daki implant diş tedavisi prosedürünün Türkiye’deki prosedür ile aynı özelliklere sahip olduğunu, hatta bu prosedürler dahilinde neredeyse tamamen aynı ürünlerin kullanıldığını görebilirsiniz. Ne var ki Türkiye, Almanya’dan daha uygun fiyatlar karşılığında implant tedavisi yapabileceğiniz bir ülke. Fakat Türkiye’de kullanılan implant malzemelerinin bile çoğu Almanya’dan ithal edilmektedir. Alman implant teknolojisi dahilinde üretilen malzemelerden bazılarının markalarını bu makalemizde sizler için tanıttık. İmplant tedavisi hakkında araştırma yapmış pek çok kişi, Alman malı implant markaları ile Google üzerinde karşılaşmıştır.

NHI (Nanoplant Höchst Implant), SKY(bredent), Bego  Implant ve Xıve-Ankylos gibi markalar, Alman teknolojisi ile üretilmiş olan en popüler markalardır. Kendini uzun yıllardır sektör içerisinde kanıtlamış olan bu markalar, uluslarası alanda pek çok diş hekimi tarafından kullanılmaktadır.

Bego Implant: Alman Teknolojisi ile Üretilen En Popüler Implant Markası

Sunduğu ekstra avantajlar dolayısıyla dünya çapında en çok tercih edilen implant markalarından bir tanesi de Bego Implant olarak bilinmektedir. Gelişmiş Alman sağlık teknolojileri çerçevesinde üretilen implant malzemelerinin tamamı, maksimum yararı hastaya sağlamak amacı ile piyasaya sürülmektedir. Türkiye’de kaliteli implant tedavisi gerçekleştiren kliniklerin çoğunda bu marka kullanılmaktadır.

  1. Bego Implant çeşitlerinin en önemli özellikleri, stabil bir iç bağlantıya sahip olmalarıdır. Stabil iç bağlantı, implantın daha sağlam bir şekilde yerleştirilmesini sağlayacaktır. Güvenilir uygulama sağlayan stabil iç bağlantı kullanım konforuna da olumlu katkı sağlamaktadır.
  2. Ağızda enfeksiyon oluşumu, kalitesiz implant malzemelerinin sebep olduğu yan etkilerden bir tanesidir. Bakteri sızdırmazlığı özelliğine sahip olan Bego Implant çeşitlerinde, bakteri oluşumu minimuma indirgenir. Bu sayede bu implant markasını kullanan hastaların ağzında zamanla enfeksiyon oluşumu gibi durumlar yaşanmamaktadır.
  3. Protetik kesiş noktası, implanların daha konforlu hale gelmesine ve daha kolay uygulanmasına yardımcı olan ve Bego Implant çeşitlerinde bulunan bir başka özelliktir.
  4. Implant uygulamalarının hızlı, güvenli, pratik ve acısız bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için minimum parça kullanımı gerçekten çok önemlidir. Pek çok marka belli bir parçanın ağıza yerleştirilebilmesi için bazı aracı parçalara gereksinim duymanıza sebep olan ürünler üretir. Bego Implant teknolojisi ile üretilen implant malzemelerinde ise kesinlikle böyle bir problem yaşamazsınız. Herhangi bir aracı parçaya gerek kalmadan implant malzemeleri gerekli noktaya kolayca yerleşir ve malzemeler birbiri ile kolayca birleşir. Bu sayede hem implant uygulama sürecinde, hem de bakım ve kullanım sürecinde maksimum konfor garanti altına alınmış olur.
  5. Özellikle tek diş implant tedavisi tercih edecek olan kişiler için de Bego Implant son derece elverişli bir markadır. Çünkü gerektiği takdirde Bego Implant tarafından üretilmiş olan implant malzemeleri, rotasyona karşı bir bariyer oluşturacaktır. Bu sayede diş sağlığının düzenli devamlılığı garanti altına alınmış olacaktır.
  6. Protetik tedavi gerçekleşirken kimi zaman düşük kaybı yaşanması mümkündür. Bego Implant markası tarafından üretilen implant malzemeleri kullanıldığında, düşük kaybı yaşanması ihtimali oldukça düşük hale gelir. Bundan dolayı bu implant malzemelerinin maksimum güvenliği sağladığını söylemek mümkün.
  7. Implant tedavisi sırasında diş hekiminin profesyonelliğinden bağımsız olarak, kullanılan malzeme veya parça sayısı arttıkça, prosedürün riskli olma durumunda da artış görülecektir. Bundan dolayı ne kadar az parça, o kadar güvenli implant prosedür anlamına gelir. Bu konforu size sağlayacak olan Bego Implant maksimum güvenliği garanti altına alır.
  8. Bego Implant direkt tedaviye uygundur.
  9. Direkt üretici desteğin, diş hekimi kliniklerine ve dolayısıyla hastalarına sunan Bego Implant markası, her zaman ürününün arkasındadır. Bundan dolayı markanın prestijinin de söz konusu Pazar içerisinde yüksek olduğunu söylemek mümkün.
  10. Bego Implant, Alman kalitesi ile üretilmektedir.

NHI (Nanoplant Höchst Implant) Implant

Dünya çapında pek çok diş hekimi firması tarafından kullanılan Nanoplant Hichst Implant, Cambridge Üniversitesinde geliştirilmiştir ve patenti buraya aittir. Almanya’daki en prestijli implant markalarından bir tanesi olarak bu marka gösterilmektedir. İmplant ürünlerinin yanı sıra, markanın diğer diş tedavilerinde de kullanılan pek çok sağlık gerecini ürettiği bilinmektedir. Nano kapmalar ile gerçekleştirilen implant işlemleri için özellikle pek çok hekim tarafından bu implant markası tercih edilmektedir. Nanoplant teknolojisi de, pek çok diş hekimi tarafından önerilen bir teknolojidir.

SKY (Bredent) Implant

Protez, protez ataşmanları ve üst yapı alanında yapılan diş hekimliği uygulamalarında kullanılan pek çok malzemeyi üreten bu marka, dünya çapında kendini kanıtlamış bir diğer Alman markasıdır. Dişin ağrısız bir şekilde gerekli prosedürlerden geçebilmesi için üretilen malzemeler sayesinde diş sağlığı problemi olan hastaların tedavi konforunu arttıran bir marka olduğunu söylemek mümkün. İlk üretildiğinde Almanya’da kullanılan markanın ürünleri, günümüzde Türkiye dahil olmak üzere çok sayıda ülkede kullanmaktadır. Alman İmplant markaları ve fiyatları konusunda araştırma yapan pek çok kişi, mutlaka SKY (Bredent) markasına rastlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.