Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Günümüzde diş hekimleri, yalnızca sağlığı tehdit eden ağız bakım problemlerinden dolayı değil, estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturan nedenlerden dolayı da sıklıkla ziyaret edilmektedir. Son dönemlerde özellikle diş beyazlatma isteği ile çeşitli medikal klinikleri ziyaret eden kişilerin sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır. Değişen beslenme biçimleri ve gündelik hayat pratikleri, diş fırçalama alışkanlığının yoğun şehir hayatı dolayısıyla evrimi ya da diğer genetik sebepler dolayısıyla dişlerin sararması mümkündür. Genellikle dışsal sebeplerden dolayı oluşan sararmalar oldukça kolay bir şekilde giderilir. İçsel sebeplerden dolayı oluşan sararma ya da morarma problemleri de gerekli teknolojik yöntemler kullanıldığı takdirde rahatlıkla düzeltilebilir. Sivas diş beyazlatma merkezi arayışı içerisinde iseniz, kliniğimizde diş beyazlatma işlemini güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Dişler Neden Sararır / Renk Değiştirir?

Diş bakımını eksiksiz bir şekilde yaptığını düşünen pek çok kişi, yine de sararma gibi durumlardan şikayetçidir. Çünkü diş çürümesi ya da diş sararması gibi durumlar, birden fazla sebebin sonucu olarak ortaya çıkabilir. Dişlerde oluşan renk değişikliklerini genel hatları ile ikiye ayırmak mümkündür. Bunları kısaca inceleyelim:

  1. Birinci tip renk değiştirme durumu, genellikle iç sebeplerden dolayı oluşabilir. Bu tür renk değişikliklerine iç renklenme adı verilmektedir. İç renklenme yolu ile sararan dişlerinizdeki lekeler, diş fırçalama pratikleri sonucunda azaltılamazlar ya da yok edilemezler. Dişlerin oluşum süreçleri içerisinde meydana gelen yapısal bozukluklar ya da kalsiyum eksikliği gibi durumlar iç renklenmeye sebep olan durumlar arasında gösterilebilmektedir.
  2. İkinci tip renk değiştirme durumu, dışsal faktörler tarafından belirlenir. Bu tip renk değiştirme durumlarından dolayı oluşan estetik açıdan olumsuz bir görüntü yaratan sararmaları, doğru diş macunu seçimi ve doğru sayıda diş fırçalama pratiği ile minimize etmeniz mümkündür. Bu tür diş rengi sararmalarına ise diş renklenme adı verilmektedir. Dış renklenme, çay, kahve, sigara gibi maddelerin sıklıkla tüketilmesi sonucunda oluşur. Genellikle bu tip maddeler tükettikten hemen sonra ağzın çalkalanması ya da dişlerin fırçalanması tavsiye edilir. Bu sayede bu maddelerin dişinizde bırakabileceği sarı leke oranı daha düşük olacaktır. Türkiye diş beyazlatma merkezi çeşitleri arasında kliniğimi, her iki tür diş sararma problemi için de gerekli teknolojileri kullanarak tedavi sağlayabilecek donanıma sahiptir.

Sivas diş hekimi Baybars İmre tarafından gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri, ortalama olarak bir hafta içerisinde dilediğini renk tonuna kavuşmanızı sağlamaktadır. İç sebeplerden dolayı ortaya çıkan renk değişimleri 3 ile 4 gün içerisinde, dış sebeplerden dolayı ortaya çıkan renk değişimleri ise 4 ile 7 gün içerisinde dilenen ölçüde ortadan kaldıracaktır. Bu tür renk değişimlerinin yeniden yaşanmaması adına mutlaka diş hekimi tarafından verilen tavsiyeleri harfiyen yerine getirmek gerekmektedir. Bu sayede dişin uzun vadede dilenen beyazlığa sahip olması kolaylıkla sağlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.